O mně


Vždycky, když mám mluvit o sobě, přemýšlím, co bych tak mohla napráskat. Mám totiž pocit, že můj život není až tak zajímavý, aby se někdo vážně toužil dozvědět všechna ta nudná a nezáživná fakta. Ale protože číst blog a nevědět, kdo ho pro vás vlastně píše, taky není úplně ono, dopřeju vám alespoň pár základních informací a třeba i nějakou tu zajímavou blbůstku. :)

Jmenuju se Markéta a už je mi hodně přes dvacet. Bez ohledu na rok narození si však nepřipadám ani trochu dospělá a stále ještě se ve mně čas od času probouzí mé dětské či pubertální já. Vystudovala jsem vysokou - konkrétně FF UK obor francouzština a historie, specializuju se na moderní dějiny. A abych toho vzdělání neměla málo, tak mám taky DAMU, konkrétně teorii a kritiku.

Už od dětství miluju čtení, vždycky jsem u něj trávila spoustu času a věkem se to jen zhoršuje. Jsem introvert a v podstatě nespolečenský mamut, kterému je nejlépe v posteli s knížkou a čajem. Občas sice vyrazím někam ven, aby se neřeklo, ale můj oblíbený způsob trávení večerů to není. Pokud už knížku odložím, pak především kvůli divadlu, které miluju snad úplně stejně jako čtení. Snažím se mít přehled o premiérách alespoň v Praze, ale být na sto procent v obraze se mi stejně nikdy nepovede. A mou třetí velkou vášní je cestování. Nezáleží na tom, jestli je to po republice nebo do zahraničí. Cestování mě jednoduše nabíjí novou energií a dává mi absolutní smysl. Mám spoustu cestovatelských snů a vytoužených destinací, snad se mi časem povede všechny je navštívit.

A tady máte ještě 15 zajímavostí o mě:
 1. Piju kafe i čaj, ale co jsem dostudovala, dávám přednost čaji. Kafe mě sice vždycky nakopne, ale čaj si dokážu vychutnávat mnohem déle. Navíc mi u něj tolik nevadí, když vychladne, ale zkuste si pít studené kafe. Brr.
 2. Nechutná mi pivo, takže si ho dávám jenom ve velmi výjimečných případech. Jsem rozhodně vinař, nejradši mám bílé nebo růžové polosuché.
 3. Nejsem zas tak moc na sladkosti. Docela ráda si dám kousek čokolády, ale nikdy nesním celou tabulku na posezení. Mnohem spíš dokážu zpucovat pytlík brambůrků.
 4. Jako malá jsem hrála divadlo a chtěla jsem být herečka. To sice úplně neklaplo, ale kolem divadla se motám pořád.
 5. Chodila jsem 12 let do ZUŠ na výtvarku. Kreslení mě baví dodneška, jen na něj nemám moc času.
 6. Umím vařit i péct, ale čím jsem starší, tím míň času se snažím v kuchyni trávit.
 7. Léta jsem pracovala jako průvodce a vždycky mě to bavilo.
 8. Ráda nakupuju boty. A to i přesto, že jich mám ve skříni víc, než zvládnu unosit.
 9. Neholduju sportu a cvičím hlavně proto, abych si udržela štíhlou postavu. Jo, jsem v tomhle docela povrchní.
 10. Jsem tvrdohlavá, nerada přiznávám chyby a dokážu být i pořádně cholerická.
 11. Nejsem žádný zvláštní filmový nadšenec, ale mám ráda seriály. Většinou se ovšem nevydržím dívat na víc než dva díly v kuse.
 12. Jednou bych ráda podnikla cestu kolem světa. Ideálně se spoustou zastávek na zajímavých místech.
 13. Jsem lenoch a prokrastinátor. Nerada se totiž do věcí nutím a někdy jsou situace, kdy prostě jen potřebuju ležet, objímat plyšáka a koukat se do zdi.
 14. Nerada lidem říkám ne. Vždycky se pak cítím provinile, že jim nechci vyhovět, i když bych mohla, takže mám tendenci se zbytečně přetěžovat.
 15. Mám ráda podzim, zejména září a první půlku října, kdy venku ještě docela často svítí sluníčko, listí se barví do duhových odstínů a příroda se pomalu připravuje k zimnímu spánku
Pár článků, které není kam jinam zařadit. :)

6 komentářů:

 1. Máš přítele/přítelkyni?

  OdpovědětVymazat
 2. „Ve vztahu dvou lidí musí přeskočit jiskra, kterou něco vyvolává - sympatie, zvědavost, kouzlo osobnosti - něco vás prostě na tom druhém chytí. A pak se dá navázat zlatá niť.“ ? :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, přesně to jsem měla na mysli. :D A teď, proč tě to zajímá?

   Vymazat
  2. :D Já vím, kdo je zvědavej, bude brzo starej. :P
   Zajímá mě to, protože jsi zajímavá. To je ale bohatá slovní zásoba, že? :D. Zkrátka to nějak dokreslí to povídání o tobě a zase nejsem tak drzý, abych ti psal do soukromí a otravoval. Třeba by to zajímalo i někoho jiného, tak se mi ta kolonka "O mně" na to zdála vhodná. Hledej v tom asi tu zvědavost. Teď jsme se tady rozpovídali, tak to klidně smaž, jestli ti ty komentáře nějak vadí :). /Mimochodem je fakt zvláštní, jak odepíšeš a mě docela brzo napadne se sem podívat a myslím, že si můžeš nějak ověřit, že sem nechodím několikrát denně. Prostě náhoda, znamení asi :D./

   Vymazat
  3. Mazat to tu nebudu, ale ani odpovídat. Mám ráda svoje soukromí. ;)

   Vymazat